Michal Kotalík přiznal: „V Clashi jsem se styděl, rád bych se vrátil do Oktagonu“
- BareKnuckle Novinky
- 21. 2.
- Minut čtení: 2

Veterán české MMA scény, Michal Kotalík, po letech mimo oktagon stále plánuje návrat. Po čtyřleté pauze způsobené výkonem trestu odnětí svobody se snaží znovu prosadit v bojových sportech, a přestože v Oktagonu po návratu nevyhrál žádný zápas, jeho ambice zůstávají nezlomné.
Náročná cesta zpět
Kotalík otevřeně přiznal, že neplánovaná pauza se na jeho kariéře podepsala:
„Vždycky jsem ch*al krev, byl to standard… Chtěl jsem do vyšší váhy, když to řeknu blbě, tak mi to víceméně nebylo dovoleno. Připadal jsem si jako v kleštích, nebyl jsem šťastný.“
Jeho frustrace vyústila i v odchod z Reinders MMA:
„Byť Andrého respektuju a mám ho rád, tak místo toho, aby mi dal pomocnou ruku… Bylo vidět, že nestíhám ostatní, tak mě nepotřeboval.“
Objevení nového stylu v Valhalla Fighting
Zlom přišel na půdě Valhalla Fighting, kde Kotalík konečně našel sebevědomí v postoji. Následovala štace v Clash MMA, která mu přinesla nové fanoušky a finančně velmi atraktivní nabídku – téměř trojnásobek toho, co měl v Oktagonu.
„Bylo to pro mě nové prostředí, musím říct, že jsem se trochu styděl, že jsem v Clashi. Ale postupně jsem si zvykl a zkušenosti mě posílily.“
Návrat do Oktagonu stále láká
I přesto, že Clash mu poskytl dobré zázemí, Kotalík by se rád vrátil do největší tuzemské organizace:
„Rád bych se zase vrátil k MMA… Oktagon jsem neopustil tak, jak bych chtěl. Asi by se mi líbilo, kdybych mohl zabojovat o možnost vrátit se tam. Na druhou stranu si myslím, že je to nereálné, že nejsem ničím tak výjimečný.“
Kotalík připomněl, že před lety dal Oktagonu přednost před XFN, protože si vážil spolupráce s Ondřejem Novotným a cítil, že přispívá k budování organizace:
„Kdyby se to hrálo na tuhle kartu, možná bych se tam ještě někdy objevil, ale nevím.“
Zdroj: FIGHTS.CZ













